Masz pytania?
Wyślij formularz, a my oddzwonimy!

Na początek Młoda Para!

Prawdziwe wesele zawsze rozpoczyna się po pierwszym tańcu w wykonaniu Młodej Pary. Jest to chwila szczególna, która stanowi już tradycję oraz stały element zabawy
w najpiękniejszym dniu początkującym nową drogę życia dwojga zakochanych ludzi. Nieraz pierwszy taniec bywa powodem do stresu – oczy wszystkich gości wpatrzone są w tylko tę jedną szczególną parę. Warto jednak przezwyciężyć tremę, ponieważ tej chwili Zakochani nie zapomną nigdy!

 

Odpowiedni podkład to podstawa

            Muzyka rządzi tańcem. Warto o tym pamiętać, gdyż opracowanie odpowiedniego układu jest wręcz uzależnione od piosenki, jaką wybierzemy. Należy zwrócić szczególną uwagę na dynamikę oraz rytm. Przy szybkiej melodii zatańczenie czegoś klasycznego może być nie lada wyzwaniem.

Jaki zatem wybrać podkład?

Wiele Par decyduje się na utwory, które stanowią dla nich jakąś szczególną wartość, przywodzą najpiękniejsze wspomnienia lub po prostu przypadły im do gustu. Takie rozwiązanie jest bardzo oryginalne, więc goście z całą pewnością docenią kreatywność Nowożeńców.

Można również pójść śladami klasyki, wybierając podkład z repertuaru Franka Sintary, którego utwory są już niemal tradycją na polskich weselach. Warto przesłuchać również twórczość naszych artystów, takich jak Czerwone Gitary, Lady Punk czy Seweryn Krajewski.

 

Jak odpowiednio przygotować się do pierwszego tańca?

Najlepszym rozwiązaniem dla narzeczonych jest kurs tańca. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu dla kilku lekcji, ponieważ dzięki temu łatwiej pokonać tremę oraz solidnie przygotować się do występu. Na kursie specjaliści opracują właściwą choreografię dla piosenki wybranej przez Młodą Parę. Ponadto dostosują cały układ do umiejętności Zakochanych, tak, aby ta piękna chwila pełna była radości i chwilowego zapomnienia. Przedślubna gorączka jest nieodłącznym elementem przygotowań do najpiękniejszego dnia
w życiu dwojga Zakochanych, dlatego często instruktorzy są bardzo elastyczni i dopasowują swoje terminy do potrzeb Młodej Pary.

Na kursie można także poznać podstawowe kroki innych tańców, które mogą pojawić się w trakcie zabawy. Dzięki temu znika obawa niedoświadczonych w tańcu osób, gdyż wskazówki instruktorów na pewno pomogą nabrać pewności siebie.

 

Jaki powinien być pierwszy taniec?

Wiele par zadaje sobie takie pytanie. Dylemat dotyczy tego, jak potraktować pierwszy taniec: podejść do niego z pełną swobodą czy jednak uznać jako coś bardzo poważnego? Dużo zależy od charakteru Nowożeńców. Jeżeli są osobami potrafiącymi się dobrze bawić, mającymi dystans do siebie i zarażającymi optymizmem, ciekawym rozwiązaniem wydaje się być odegranie jakiejś zabawnej scenki stanowiącej wstęp do tańca. Jeżeli natomiast Państwo Młodzi nie czują się zbyt pewnie, można odegrać nieco dłuższą scenę, gdzie kroki taneczne będą jedynie dodatkiem. Takie swobodne podejście do sprawy z całą pewnością rozbawi gości i zwróci ich uwagę.

Jeżeli jednak Państwo Młodzi dobrze radzą sobie z choreografią ułożoną przez instruktora i mają jakieś doświadczenie w tańcu, mogą pozwolić sobie na nieco „szaleństwa”. Trzeba jednak pamiętać, że efektowne piruety bądź inne atrakcje niosą ze sobą duże ryzyko. Dlatego przy opracowywaniu układu, Młoda Para powinna kierować się rozsądkiem, tak, aby pierwszy taniec nie skończył się upadkiem.

 

Oprawa ma znaczenie!

Pierwszy taniec to chwila, w której wszyscy zwrócą uwagę na Młodą Parę. Warto jednak pomyśleć nad dodaniem jakichś efektów specjalnych, które jeszcze bardziej upiększą to wyjątkowe wydarzenie. Niezwykle efektownie wyglądają bańki  mydlane oraz konfetti. Do tego można jeszcze opracować układ świateł. Elegancki wystrój Bajecznej sprawi, że podczas pierwszego tańca Zakochani poczują się jak para książęca, a goście już nigdy nie zapomną tej wspaniałej nocy!

Należy jednak pamiętać, że pierwszy taniec to przede wszystkim przyjemność
i niezapomniana chwila, która będzie stanowić dla Nowożeńców cudowne wspomnienie.

Zobacz proponowane wpisy

Aktualności
26/09/2017

Na początek Młoda Para!

Prawdziwe wesele zawsze rozpoczyna się po pierwszym tańcu w wykonaniu Młodej Pary. Jest to chwila szczególna, która stanowi już tradycję oraz stały element zabawy w najpiękniejszym dniu początkującym nową drogę życia dwojga zakochanych ludzi.

26/09/2017 Czytaj więcej
Aktualności
26/09/2017

Jak przygotować ślubny organizer?

Dzień ślubu zawsze jest bardzo stresujący, dlatego warto wcześniej zadbać o to, by uniknąć przykrych niespodzianek. Często tuż przed weselem zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje (plama na koszuli, ból głowy, zgubienie ważnego kosmetyku).

26/09/2017 Czytaj więcej
Aktualności
26/09/2017

Nocleg dla naszych gości, czyli gdzie szukać dobrego lokalu

Na wesele często przybywają goście z dalekich stron. Wówczas pojawia się pytanie, czy nie należy zarezerwować dla nich noclegu. W końcu pokonali wiele kilometrów po to, aby cieszyć się szczęściem dwojga zakochanych osób.

26/09/2017 Czytaj więcej
Przejdź do aktualności