Masz pytania?
Wyślij formularz, a my oddzwonimy!

Nocleg dla naszych gości, czyli gdzie szukać dobrego lokalu

Gdy wesele dobiegnie końca…

Na wesele często przybywają goście z dalekich stron. Wówczas pojawia się pytanie, czy nie należy zarezerwować dla nich noclegu. W końcu pokonali wiele kilometrów po to, aby cieszyć się szczęściem dwojga zakochanych osób. Należałoby zatem wziąć ten aspekt pod uwagę i zatroszczyć się o zakwaterowanie swoich gości. Taki gest z pewnością będzie wyrazem szacunku oraz podziękowaniem za uczestnictwo w najpiękniejszym dniu Młodej Pary. Jeżeli natomiast chodzi o zaproszonych mieszkających w okolicy, świetnym rozwiązaniem jest zapewnienie im transportu. Kwestie te należy odpowiednio wcześnie zaplanować, gdyż dzięki temu będzie można poinformować gości z dalekich stron o możliwości noclegu, a wszystkim pozostałym zapewnić bezpieczne dotarcie do domu.

Nocleg w wynajętym lokalu

Czym kierować się w wyborze noclegu dla naszych gości? Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że po hucznym weselu z całą pewnością będą chcieli wypocząć i odespać chociaż kilka godzin. Miłym gestem ze strony Pary Młodej będzie, jeśli zadba o zakwaterowanie, które zapewni spokój, ciszę oraz pozwoli się zrelaksować. Dobrym pomysłem jest wynajęcie noclegu gdzieś na obrzeżach miasta lub na wsi – gdzie natura okaże się naszym sprzymierzeńcem. Przecież wiadomo, że przyjemniej jest obudzić się w miejscu oddalonym od korków samochodowych, zanieczyszczonego powietrza oraz nieustającego hałasu.

Ponadto warto zwrócić uwagę, jakim gościom szukamy zakwaterowania. Jeśli są to rodziny z dziećmi, należałoby również zatroszczyć się o najmłodszych. Znajdujący się w okolicy plac zabaw, mini zoo bądź inne atrakcje umilą pobyt całej rodzinie.

Trzeba jednak wyobrazić sobie sytuację, w której nie starczy noclegu dla wszystkich naszych gości. Lepiej być przygotowanym na taką możliwość. Wówczas pozostaje nam poszukać w okolicy innego obiektu. Jeżeli Państwo Młodzi będą mieli jakieś problemy, warto zasięgnąć rady właściciela lokalu. Jego wskazówki mogą rozwiązać wiele problemów.

W takiej sytuacji wypada również zatroszczyć się o transport do alternatywnego obiektu. Pamiętajmy, że dobrze zaplanowane wesele zapadnie w pamięć wszystkim naszym gościom i zostanie przez nich docenione.

Nocleg przy sali weselnej

Strzałem w dziesiątkę jest nocleg w lokalach wynajętych przez salę weselną, w której odbywa się zabawa. Wówczas nie musimy przejmować się już transportem, ponieważ pokoje są tuż obok. Ponadto nasi goście mogą w każdej chwili skorzystać z udogodnień, jakie zapewnia nam takie rozwiązanie. Sala Bajeczna oferuje ? (znalazłem na Internecie, że 6,7 albo 12…) dwuosobowych pomieszczeń oraz apartament. Tym sposobem dajemy naszym gościom bardzo duże udogodnienie i nie musimy się martwić o ich bezpieczny powrót do domu.

Aby mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i gości nie spotka żadna niemiła niespodzianka, należy uzyskać informacje o tym, czy w oferowanych przez salę pokojach znajduje się łazienka oraz jak te pomieszczenia zostały wyposażone. Dla przykładu w każdym pokoju oferowanym przez Bajeczną znajduje się łazienka, a cały lokal jest w pełni klimatyzowany.

Równie ważne jest rozlokowanie gości w odpowiednich pokojach. Należy to zrobić w taki sposób, aby nikt nie mógł narzekać. Wiadomo, że małe dzieci, ludzie starsi lub mający problemy z poruszaniem się nie mogą schodzić z czwartego piętra, w związku z tym należy zapewnić im pokój na parterze. Przemyślanym działaniem ze strony Pary Młodej będzie przydzielenie pomieszczeń w odpowiedni sposób, tak, aby bliska rodzina, która przyjechała z daleka, nocowała na tym samym piętrze. Można również dogadać szczegóły z zaproszonymi osobami i ustalić, jakie mają wymagania – być może ktoś chciałby nocować osobno albo nie chce dzielić pokoju z konkretnymi gośćmi.

Miłym gestem ze strony Pary Młodej będzie zapewnienie posiłku w dzień po hucznej zabawie. Wtedy wszyscy będą zadowoleni, a dobre humory nie opuszczą gości.

Zobacz proponowane wpisy

Aktualności
26/09/2017

Nocleg dla naszych gości, czyli gdzie szukać dobrego lokalu

Na wesele często przybywają goście z dalekich stron. Wówczas pojawia się pytanie, czy nie należy zarezerwować dla nich noclegu. W końcu pokonali wiele kilometrów po to, aby cieszyć się szczęściem dwojga zakochanych osób.

26/09/2017 Czytaj więcej
Aktualności
26/09/2017

Na początek Młoda Para!

Prawdziwe wesele zawsze rozpoczyna się po pierwszym tańcu w wykonaniu Młodej Pary. Jest to chwila szczególna, która stanowi już tradycję oraz stały element zabawy w najpiękniejszym dniu początkującym nową drogę życia dwojga zakochanych ludzi.

26/09/2017 Czytaj więcej
Aktualności
26/09/2017

Jak przygotować ślubny organizer?

Dzień ślubu zawsze jest bardzo stresujący, dlatego warto wcześniej zadbać o to, by uniknąć przykrych niespodzianek. Często tuż przed weselem zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje (plama na koszuli, ból głowy, zgubienie ważnego kosmetyku).

26/09/2017 Czytaj więcej
Przejdź do aktualności